Search
× Search

Kurzy a školení Lodních novin

Zde si můžete objednat místo na některém z našich kurzů či školení!


650,00 Kč Datum a čas události: 04.03.2020 17:00 - 21:00 Export událost

Umístění události: Sectron sro, místo konání přednášky

  • Registrovaných účastníků: 25
  • Počet míst: 30
  • Volná místa: 5
  • Cena (vč. DPH): 650,00 Kč
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Přednáška o přístavních manévrech a kotvení v Ostravě

Přednáška o přístavních manévrech a kotvení v Ostravě
Marie Marková
/ Kategorie: Přednášky

Před letošní sezónou mají ve středu 4. března jachtaři z Ostravy a okolí jedinečnou možnost zdokonalit se v přístavních manévrech a dozvědět se, jak bezpečně kotvit. Dozvědět se více o činnostech, které jsou na palubě jachty nejvíce stresující a které mají na svědomí nejvíce škod. Chcete-li se v před sezónou v manévrech zdokonalit, dozvědět se důležité informace o kotvení přijďte na přednášku Přístavní manévry v Ostravě.

Lodní noviny spolu s firmou Sectron sro pořádají ve středu 4. března od 17:00 přednášku na téma přístavní manévry a kotvení, která se bude konat v sídle Sectron sro. Přednáší spoluautor úspěšné publikace Přístavní manévry a šéfredaktor Lodních novin Daniel Vodička. 

Pro mnohé skippery jsou okamžiky, kdy musí zajet ve větru k přístavnímu molu, doslova noční můrou. Pro zbavení se stresu přitom stačí málo. Budete-li vědět, co od plachetnice čekat, jaké jsou zákonitosti jejího pohybu, zvládnete situaci s klidem a bez stresu. Při své letní plavbě to oceníte nejen vy, ale také vaše posádka. Dost možná i vaše peněženka. Také nočnímu kotvení se mnozí vyhýbají, protože stání na kotvě nedůvěřují, nebo s ním mají špatné zkušenosti. 

Více informací o přednášce

Manévry v přístavech stresují zbytečně. Stačí vědět, jak na to. Kotvení ne nejlevnější způsob stání.

Ve středu 4. března pořádají Lodní noviny ve spolupráci se Sectron sro v Ostravě přednášku nazvanou Přístavní manévry a kotvení. Jde o užitečný doplněk k úspěšné publikaci Přístavní manévry. Jednoduchým a atraktivním způsobem vysvětluje základní principy manévrování s jachtami v těsných prostorech přístavů a marín. Lehkou formou krátce objasní nezbytné teoretické minimum, bez něhož jsou pohyby lodi nepochopitelné. Představí chování lodí za bezvětří, ve větru, ale i v místech s proudem. Tématem přednášky nebudou jen všem dobře známá stání s mooringy, ale také stále rozšířenější mola finger pier, manévry při zajíždění bokem, přistávání u bójí, či manévry s katamarány. Podíváme se na to, jak bezpečně jachtu vyvázat, ať už u mola, či na bóji. Přednáška dá také návod, jaké manévry je dobré si s jachtou vyzkoušet a jakým způsobem. Po tomto nácviku se skipper cítí v přístavech mnohem jistější.

Druhá část se bude věnovat problematice kotvení. Popíše různé způsoby kotvení, vysvětlí zákonitosti, věnuje se kotvám a bezpečnosti na kotvě. Podíváme se na druhy kotev, jejich vlastnosti, nebezpečí, která na kotvě čekají, a především se budeme zabývat bezpečností na kotvě.

Přednášejícím bude spoluautor knihy „Přístavní manévry“ a šéfredaktor Lodních novin Daniel Vodička.

Cena: 650 Kč včetně DPH zahrnuje i coffee break a občerstvení

Datum: 4. března 2020

Místo konání: Sectron s.r.o., Josefa Šavla 1271/12, Ostrava – Mariánské Hory
V rámci přednášky bude možné zakoupit knihu Přístavní manévry za zvýhodněnou cenu 500 Kč.

Vytisknout
1817

Kalendář kurzů a školení

«červenec 2022»
poútstčtsone
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Na horu