Search
× Search

Kurzy a školení Lodních novin

Na této stránce jsou zobrazeny pouze přednášky a kurzy Lodních novin, na kterých zbývají volná místa a je možné se na ně registrovat. Nevidíte kurz, který jste si rezervovali? Obsazené kurzy jsou z důvodu přehlednosti stránek skryty, ale samozřejmě platí!

Přihlásit se 25 700,00 Kč Datum a čas události: 22.03.2025 17:00 - 29.03.2025 9:00 Export událost
  • Registrovaných účastníků: 0
  • Počet míst: 4
  • Volná místa: 4
  • Cena (vč. DPH): 25 700,00 Kč
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Praktický kurz námořního jachtingu (průkaz C) pro 4 účastníky - vlastní kajuta

Praktický kurz námořního jachtingu (průkaz C) pro 4 účastníky - vlastní kajuta
Jana Šustrová
/ Kategorie: Kurzy

Při našich praktických kurzech si klademe za cíl naučit vše potřebné pro bezpečné, klidné a jisté ovládání jachty. Proto máme na palubě pouze 4 účastníky kurzu. Každý z nich tak stráví za kormidlem násobně více času než na konkurenčních kurzech. Nekonkurujeme cenou, ale nekompromisní kvalitou kurzu.

Základem našich kurzů jsou přístavní manévry, jejichž praktické výuce se věnujeme již mnoho let. Přístavní manévry jsou alfou a omegou pro charterového jachtaře. V přístavu potřebuje jistotu, v opačném případě je každá plavba plná stresu, obav a v mnoha případech i škod na vlastní či cizí lodi.  Nejde ale jen o přístavní manévry. Protože chceme, aby se účastníci našich kurzů naučili plout za jakýchkoli povětrnostních podmínek, aby pro ně ani bouřlivé počasí nepředstavovalo nebezpečí, rozhodli jsme se kurzy pořádat v Chorvatsku v březnu, kdy je vysoká pravděpodobnost větrného počasí.

Větrné počasí nám umožní soustředit se na druhou nejdůležitější činnost každého skippera a tím je ovládání plachet, obraty a trim. Čtyři účastníci kurzu se točí na pozicích, kormidlo, návětrná otěž, závětrná otěž, otěž hlavní plachty. Obraty, refování, muž přes palubu… Každý si při všech cvičeních vyzkouší všechny pozice. Desítky a stovky obratů, díky kterým dostanete vše do krve. Je to nezbytné pro další plavby, kdy budete muset nejen ovládat loď, ale také říkat ostatním, co mají dělat. Vy budete při své jachtařské praxi tím, u koho budou ostatní hledat řešení a jistotu. Proto musíte vše dokonale zvládnout.

Praktický kurz je rozdělen do 4 sekcí:

Převzetí jachty, práce na palubě a příprava na plavbu

Manévrování s jachtou na motor

Manévrování jachty na plachty a vedení plavby

Řešení mimořádných událostí

Během praktického kurzu se dále naučíte potřebné uzly, zásady vyvazování jachet, názvosloví jachty, bezpečné kotvení, pracovat s plachtami, dělat obraty, refovat plachty. Dále budete vyhodnocovat meteorologické informace, připravovat si trasu, dozvíte se více o nebezpečí požáru o kontrolách motoru, dozvíte se jak používat pyrotechnické prostředky, jak řešit závady a havárie na palubě, jak pracovat s navigačními přístroji a s autopilotem, absolvujete noční plavbu atd.

Další informace o tom, co vše je třeba se na správném kurzu námořního jachtingu naučit, najdete zde.

Pamatujte, že praktický kurz námořního jachtingu není o najetí co největšího počtu mil, ale o naučení se potřebných dovedností. Dlouhá plavba je jako jízda po dálnici. Moc se toho při ní nenaučíte. U nás najedete potřebných 100 mil nutných pro vydání průkazu a zbytek času bude dril potřebných dovedností.

Maximální počet účastníků kurzu: 4 (1 loď)

Cena praktického kurzu: 25 700 Kč. 

V ceně je pronájem lodě, jednolůžková kajuta pro každého účastníka, instruktor, pohonné hmoty, boravišna taxa, úklid lodě, transit log, praktická zkouška a potvrzení o jejím absolvování.

Cena nezahrnuje dopravu na místo, stravu a případné přístavní poplatky. Posádka zajišťuje stravu i pro instruktora.

Místo: Chorvatsko, marina Baotić Seget

Kdy: 22.3. – 29.3. 2025

Informace o průkazech a zkouškách zde.

Vytisknout
23
Identifikátor produktugN7qj

Kategorie

Kalendář kurzů a školení

Na horu