Search
× Search

Kurzy a školení Lodních novin

Na této stránce jsou zobrazeny pouze přednášky a kurzy Lodních novin, na kterých zbývají volná místa a je možné se na ně registrovat. Nevidíte kurz, který jste si rezervovali? Obsazené kurzy jsou z důvodu přehlednosti stránek skryty, ale samozřejmě platí!

Přihlásit se 16 500,00 Kč Datum a čas události: 06.04.2024 17:00 - 09.04.2024 18:00 Export událost
  • Registrovaných účastníků: 5
  • Počet míst: 5
  • Volná místa: 0
  • Cena (vč. DPH): 16 500,00 Kč
K události se mohou přihlásit pouze registrovaní uživatelé. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Třídenní kurz trimu a práce s plachtami v Chorvatsku

Třídenní kurz trimu a práce s plachtami v Chorvatsku
Jana Šustrová
/ Kategorie: Kurzy

Vedle přístavních manévrů je správný trim plachet další slabinou mnoha rekreačních jachtařů. Připravili jsme proto kurz zaměřený pouze na správný trim plachet a práci s genakerem. Kurz povedou zkušení závodní jachtaři, kteří mají správný trim v krvi. Letos se po pojede na zajímavé a rychlé jachtě Elan E5.

Během kurzu se naučíte správné pracovat s otěží geny, s otěžovým vozíkem, s výtahem plachty a samozřejmě se špiony. To samé vás bude čekat i s hlavní plachtou. Práce s otěží, otěžovým vozíkem, s výtahem plachty, s outhaulem, naučíte se správně refovat. Na řadu přijde samozřejmě i genaker. Tři dny trimování plachet. Správného trimování, abyste z jachty dostali maximum. Křižování proti větru, ostrá stoupačka, správné nastavení plachet, obraty. Pak obrat po větru a nahoru genaker. Halza za halzou, genaker dolů a vše znovu a nejen to, nezapomeneme ani na boční kurzy, refování, vytahování hlavní plachty při plavbě na genu a tak dále.

Zkušení závodní jachtaři vás naučí, jak udržet jachtu v pohybu ve slabém větru, ale také, jak správně plachty nastavit v silném větru. Naučíte se jet nejostřejší stoupačku proti větru, plout co nejrychleji na bočák, ale také pohodlně a bezpečně na zaďák. Samozřejmě se budete také učit správně kormidlovat, držet kurz a dělat obraty za kormidlem. Po absolvování kurzu zjistíte, že vám plachty dávají mnohem více možností, než jste si mysleli a dokážete plout ve slabém i silném větru, a hlavně mnohem rychleji a bezpečněji.

Kurz je určen pro 5 účastníků. Proti kurzu přístavních manévrů je to jedna osoba navíc. Důvodem je nutnost více rukou na palubě při trimování plachet a práci s genakerem. Pro ubytování jsou k dispozici 2 kajuty a salon (jedna kajuta je pro instruktora).

Kde: Chorvatsko: Biograd na moru

Kdy: 6.dubna od 17:00 do 9. dubna 18:00 2024 (10.dubna od 09:00 do 13.dubna do 0900)

Počet účastníků kurzu: 5 + 1 instruktor

Cena: 16 500 Kč

V ceně je: pronájem jachty, transit log, lůžkoviny, boravišna taxa, genaker, spotřebované pohonné hmoty, pojištění kauce a pojištění spoluúčasti

V ceně není: doprava, strava (posádka zajišťuje stravu i pro kapitána), přístavní poplatky

Před odjezdem na kurz se pokusíme dát posádku dohromady, aby jela na místo jen jedním autem. Případně je možná letecká doprava.

Co s sebou: Jachtařské oblečení a obuv, která nedělá šmouhy

Vytisknout
51
Identifikátor produktuXkn7

Kalendář kurzů a školení

Na horu